"Zemsta Faraona" - przypadłość zdarzająca się na urlopie

<
Gallery image
>
"Zemsta Faraona" 1
<
"Zemsta Faraona" 1"Zemsta Faraona" 2"Zemsta Faraona" 3"Zemsta Faraona" 4
 
>
 
 

Naturalną florę bakteryjną układu pokarmowego cechuje niezwykła wrażliwość na rozmaite czynniki. Mocno ingerują i naruszają jej dobrostan antybiotyki, ale równie niebezpieczny bywa stres i zmiana rutyny w czasie wakacji.


"Zemsta Faraona" - niezręczna przypadłość zdarzająca się nie tylko na urlopie w Egipcie. Co robić, by wyjazd był udany?

Znana prawidłowość - antybiotyki osłabiają florę jelitową

Stosując antybiotyki niszczące bakterie chorobotwórcze, zabijamy też "dobre" bakterie, ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Obecnie niemal każdy lekarz przepisując antybiotyk przypomina o stosowaniu w tym czasie wsparcia dla jelit. Jednak nie tylko antybiotyki źle działają na pracę układu pokarmowego, co szczególnie łatwo zauważyć latem, gdy ilość osób uskarżających się na biegunki czy bóle brzucha rośnie, choć podczas wakacji stosujemy mniej antybiotyków niż zimą w okresie przeziębień.


Letnie podróże kulinarne

Niemal wszyscy obserwujemy, że zmiana diety na wakacyjnym wyjeździe może wywołać dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Na wakacjach narażamy się na tzw. biegunki podróżnych, potocznie zwane zemstą faraona, które skutecznie mogą zepsuć letni wypoczynek. W Egipcie czy Turcji, ale nawet nad naszym morzem mamy kontakt z inną niż na co dzień florą bakteryjną. Nieznane organizmowi typy drobnoustrojów kolonizują przewód pokarmowy doprowadzając do zatruć pokarmowych. Wiąże się to ze zubożeniem dobroczynnej flory bakteryjnej, a efektem są zaburzenia funkcjonowania żołądka i jelit oraz pogorszenie samopoczucia. Szczególnie niebezpieczne bywają biegunki, co ma  związek z ryzykiem odwodnienia, jednak nawet uporczywy ból brzucha może skutecznie zepsuć odpoczynek.


Stres można odczuć w brzuchu

Często przed urlopem mobilizujemy się, by wykonać jak najwięcej zadań i podomykać projekty przed wyjazdem. Co ciekawe, nawet stres i przeciążenie pracą mogą również wywołać zmiany w ilości pożytecznych mikroorganizmów. Efektem silnego stresu mogą być również zahamowanie apetytu i nadmierne ruchy jelit, które w rezultacie usuwają zasiedlające  jelita mikroorganizmy niezbędne dla prawidłowego działania układu pokarmowego.


O czym warto pamiętać

Biegunkę trzeba wyciszyć stosując lekkostrawną i delikatną dietę. Pijmy dużo wody, najlepiej przegotowanej i lekko ciepłej. Unikajmy smażonych i tłustych potraw, warto wybierać lekkie zupy i potrawy gotowane, bez ostrych przypraw. W dalekie egzotyczne podróże można spakować opakowanie kaszki ryżowej bez cukru dla niemowląt – łatwo jest zalać porcję ryżu i uzyskać kleik, który czasem bywa jedyną potrawą akceptowaną przez podrażniony układ pokarmowy.


Jak w łatwy sposób zapobiegać niezręcznej letniej przypadłości?

Gdy już wcześniej zaobserwowaliśmy, że nasz organizm jest szczególnie wrażliwy i reaguje na zmiany bólem brzucha -  warto pokusić się o profilaktykę. Jeśli już jednak dotknie nas ból brzucha i biegunka, koniecznością staje się przywrócenie równowagi flory jelitowej. Należy zastosować odpowiednią dietę, a w razie wystąpienia objawów – rozważyć konsultację z lekarzem. Nowoczesnym i niezwykle wygodnym w stosowaniu wsparciem może być suplement diety Lactostad dla dorosłych w poręcznych buteleczkach, który uzupełnia naturalną mikroflorę bakteryjną jelit.

To kombinacja żywych kultur bakterii z rodzajów Lactobacillus i Bifidobacterium dla uzupełnienia naturalnej mikroflory jelitowej. Dodatkowo szczepy występują w połączeniu z witaminami z grupy B, arabino-galaktooligosacharydami i beta-glukanami.

Lactostad dla dorosłych, to kombinacja przebadanych żywych kultur bakterii z rodzajów Lactobacillus i Bifidobacterium, wspierających mikroflorę jelitową. Lactostad może stanowić doskonałe  wakacyjne wsparcie w zakresie uzupełniania naturalnej mikroflory. Lactostad dla dorosłych - to aż 4 szczepy bakterii kwasu mlekowego w połączeniu z witaminami z grupy B, arabino-galaktooligosacharydami i beta-glukanami. Zawarte w produkcie witaminy pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego (B6, B12 i kwas foliowy), utrzymaniu prawidłowego stanu błon śluzowych (niacyna), oraz przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego (niacyna, kwas pantotenowy, tiamina, witamina B6, B12). Wyjątkowa forma Lactostad dla dorosłych, jest wygodna szczególnie w podróży. Po uwolnieniu z nakrętki proszku (zawierającego m.in. bakterie kwasu mlekowego i witaminy), do zawartego w buteleczce płynu, powstaje gotowa do spożycia zawiesina. Produkt można przechowywać w temperaturze pokojowej (nie trzeba przechowywać w lodówce, jednak należy unikać ekspozycji na źródła ciepła, bezpośrednie działanie promieni słonecznych i nagłe zmiany temperatury).

Dzięki odpowiedniej kompozycji, Lactostad dla dorosłych może być wsparciem w biegunkach różnego pochodzenia jak ostra biegunka infekcyjna, w tym rota wirusowa, biegunka szpitalna czy biegunka podróżnych.Autor: Redakcja
Data publikacji: 08-07-2022

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności
BRAK ZGODY COOKIES