Urazy, krwiaki? Można sobie pomóc!

<
Gallery image
>
Hirudoid 1
<
Hirudoid 1Hirudoid 2Hirudoid 3
 
>
 
 

Przed nami wakacje, a z nimi sezon na stłuczenia, bolesne siniaki. Czas wchłaniania siniaków nie jest taki sam u wszystkich osób. Zależy on od rozległości urazu i jego przyczyn, a przede wszystkim od indywidualnej fizjologii.


Krwiaki, zwane potocznie siniakami, powstają zazwyczaj w wyniku urazu, pęknięcia naczyń krwionośnych i powstających wskutek tego wybroczyn. Pojawić się mogą w wyniku upadku, po pobraniu krwi czy nawet po drobnym zabiegu medycznym lub kosmetycznym. Ponieważ nie wyglądają estetycznie, zwykle chcemy jak najszybciej się ich pozbyć. Jak to zrobić?


Zimne i ciepłe okłady

Na początek warto przyłożyć do miejsca urazu zimny okład. Mogą to być kostki lodu zawinięte w ręcznik zmoczony w  wodzie (najlepiej z octem). Następnego dnia, kiedy siniak zaczyna się już wchłaniać, warto zmienić kompres na ciepły, najlepiej z dodatkiem sody. Łyżeczkę sody rozpuszczamy w szklance ciepłej wody. Takim roztworem nawilżamy ściereczkę i przykładamy do siniaka (by nie doszło do podrażnienia, warto skórę posmarować cienką warstwą wazeliny).  


Szybka pomoc w razie urazu

Szybsze likwidowanie siniaczków umożliwiają domowe i naturalne metody. Należą do nich zimne kompresy z octu czy okłady z lodu a także dieta bogata w owoce i warzywa. Podczas wakacji warto jednak mieć pod ręką Hirudoid® . To żel zawierający składnik o potwierdzonej klinicznie skuteczności, który będzie bardzo pomocny w krytycznych sytuacjach. Jego składnik aktywny- polisiarczan mukopolisacharydowy -  przyspiesza m.in. wchłanianie się krwiaków i szybsze blednięcie siniaków. Wykazuje miejscowe działanie przeciwzakrzepowe i przeciwzapalne. Żel jest przeznaczony również do stosowania miejscowego w leczeniu zapalenia żył powierzchownych. Przydatny będzie w przypadku stłuczenia, Polecany jest osobom cierpiących na zapalenie żył powierzchniowych - cierpiącym na żylaki. Zazwyczaj latem uskarżają się oni na uczucie ciężkich nóg i tkliwość.  Z tych wielu powodów warto zabrać tubkę tego nieocenionego żelu Hirudoid® na wakacyjny wyjazd. Koniecznie weź ze sobą także plastry i środek do odkażania ran. Tak na wszelki wypadek.Autor: Redakcja
Data publikacji: 21-06-2022

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności
BRAK ZGODY COOKIES