Co kupujemy na ból gardła i katar?

<
Gallery image
>
Co kupujemy na ból gardła i katar? 1
<
Co kupujemy na ból gardła i katar? 1Co kupujemy na ból gardła i katar? 2Co kupujemy na ból gardła i katar? 3Co kupujemy na ból gardła i katar? 4Co kupujemy na ból gardła i katar? 5Co kupujemy na ból gardła i katar? 6Co kupujemy na ból gardła i katar? 7Co kupujemy na ból gardła i katar? 8Co kupujemy na ból gardła i katar? 9Co kupujemy na ból gardła i katar? 10Co kupujemy na ból gardła i katar? 11Co kupujemy na ból gardła i katar? 12Co kupujemy na ból gardła i katar? 13Co kupujemy na ból gardła i katar? 14Co kupujemy na ból gardła i katar? 15Co kupujemy na ból gardła i katar? 16Co kupujemy na ból gardła i katar? 17Co kupujemy na ból gardła i katar? 18
 
>
 
 

Przeziębienie to przenoszona drogą kropelkową choroba wirusowa. Drobnoustroje wnikają do górnych dróg oddechowych, gdzie przedostają się do wyścielających je komórek nabłonka. W gardle i nosie dochodzi do namnażania wirusów, co powoduje miejscowy stan zapalny - przekrwienie i obrzęk błon śluzowych, ból gardła i katar. Co roku już od jesieni do wczesnej wiosny mnóstwo osób szuka skutecznego środka na ból gardła. Kierujemy się nie tylko własnym doświadczeniem z różnymi preparatami, ale również smakiem, gdyż część pastylek, choć zawiera te same substancje czynne, ma różne wersje smakowe i inne wielkości opakowań.


Pomoc w gardłowej sprawie

Ból gardła to jedne z najczęściej zgłaszanych objawów infekcji. Bardzo często wielu z nas w takiej sytuacji wybiera sprawdzony przez lata Cholinex w kilku wersjach smakowych, który działa przeciwzapalnie, zmniejszając obrzęk i przekrwienie błony śluzowej jamy ustnej i ból gardła.  Od kilku lat rosnącym powodzeniem cieszy się wersja Cholinex bez cukru. Co ciekawe, pomocny bywa także w leczeniu stanów zapalnych dziąseł, gdyż świetnie łagodzi ból i obrzęk towarzyszący stanom zapalnym w obrębie jamy ustnej.

Gdy pojawi się silny ból gardła możesz też sięgnąć po  lek - Orofar Max.  Pastylki mają w składzie chlorowodorek lidokainy – środek miejscowo znieczulający, przez co Orofar Max łagodzi ból gardła. Efekt znieczulający następuje już po 2 minutach od zastosowania i utrzymuje się do 4 godzin. Poza lidokainą, która działa przeciwbólowo, lek Orofar Max zawiera chlorek cetylopirydyniowy. Jest to substancja działającą miejscowo  - bakteriobójczo, przeciwgrzybiczo i przeciwwirusowo.


Coś na katar

Gdy dokucza ci katar, masz przekrwioną błonę śluzową nosa lub zapalenie zatok przynosowych? Sięgnij po Sinulan Express Forte w postaci aerozolu do nosa. Preparat szybko i skutecznie usuwa wydzielinę, udrażniając nos. Wypłukuje mechanicznie zanieczyszczenia obecne w jamie nosowej, w tym cząsteczki białek, wirusów i bakterie, odblokowuje przewód nosowy i ułatwia oddychanie. Zmniejsza ciśnienie wewnątrz zatok i ból zatok.

Nie bagatelizuj długotrwałego kataru ani bólu gardła. Przedłużający się, ostry ból gardła z nasilającymi się objawami ze strony górnych lub dolnych dróg oddechowych oraz nasilający się ból zatok to wskazania do konsultacji lekarskiej.


Szybkie wyhamowanie

W zatrzymaniu wirusów i zahamowaniu infekcji pomoże również ViruProtect. To spray, który tworzy powłokę ochronną na powierzchni błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Preparat trypsynę. Trypsyna to enzym, który  ma zdolność niszczenia otoczki białkowej wirusów przez co blokuje proces namnażania się wirusów i hamuje proces infekowania kolejnych komórek. Trypsyna wykazuje szerokie spektrum działania na wirusy, dezaktywuje ponad 90% testowanych wirusów, co zostało potwierdzone w badaniach klinicznych (2). ViruProtect zawiera także glicerol, który izoluje wirusy oraz nawilża śluzówkę. ViruProtect skraca czas trwania przeziębienia nawet o 3 dni (1).  Viru Protect zawiera także glicerol, który tworzy aktywną osmotycznie barierę na śluzówce, która izoluje wirusy oraz wiąże cząsteczki wody zwiększając nawilżenie błony śluzowej, a tym samym zwiększając ochronę przed patogenami.

Ratunek czeka w aptekach, ale część z tych produktów (Cholinex i Orofar, Sinulan Express Forte) znajdziemy również na stacjach benzynowych, w sieciach supermarketów czy drogeriach, a także w małych sklepach spożywczych, gdzie również można dostać te popularne produkty.Autor: Redakcja
Data publikacji: 07-10-2022

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności
BRAK ZGODY COOKIES