Kultowa linia Barwa Siarkowa® zmienia się po 40 latach!

<
Gallery image
>
Barwa Siarkowa® zmienia się po 40 latach 1
<
Barwa Siarkowa® zmienia się po 40 latach 1Barwa Siarkowa® zmienia się po 40 latach 2
 
>
 
 

Barwa Siarkowa® ma już 40 lat! To jedna z najbardziej rozpoznawalnych linii Barwa Cosmetics. Teraz została poddana metamorfozie - zarówno wizualnej, jak i receptury. Marka udowadnia, że pielęgnacyjna moc siarki nie słabnie nawet na chwilę. Technolog Paulina Buczek-Przybyła tłumaczy, jak zmieniła się linia i na czym polega jej fenomen.


Czasy się zmieniają, ale niedoskonałości skóry to temat, który pojawia się w każdym pokoleniu. 40 lat temu Barwa Siarkowa® była jedną z najbardziej popularnych linii poprawiających jej wygląd, pomagających zminimalizować zmiany trądzikowe czy nadmierne wydzielanie sebum.

Przez lata zmienił się rynek i potrzeby Klientów, dlatego Barwa Cosmetics postanowiła odświeżyć kultową już linię. Eksperci i technolodzy zadbali, by w składach nie znalazły się żadne substancje budzące wątpliwości czy kontrowersje oraz wzbogacili wszystkie produkty o niacynamid i cicę – dwa najbardziej trendowe składniki ostatnich lat, które podbiły rynek kosmetyczny dzięki swoim niezwykłym właściwościom antybakteryjnym, kojącym i pielęgnującym różne rodzaje cery.


Patent na piękno

"Receptury produktów z serii Barwa Siarkowa® zostały rzetelnie opracowane już ponad 40 lat temu w niezależnym laboratorium przez specjalistów branży technologicznej we współpracy z lekarzem dermatologiem. Pierwsze wdrożenie produktu odbyło się w latach 80. - wyprodukowano wówczas mydło siarkowe w kostce na bazie tradycyjnej tarnobrzeskiej siarki. Baza produktu znacznie się zmieniła, mydło siarkowe pierwotnie było produkowane na tłuszczach zwierzęcych. Od 2004 roku produkujemy nasze kostki na bazie w 100% roślinnej. W 2005 roku pod nazwą Siarkowa Moc opracowano i wdrożono pozostałe produkty z serii.  Kilka receptur z uwagi na ówczesną innowacyjność, uzyskało ochronę receptur w Urzędzie Patentowym RP. Patenty uzyskano na następujące produkty: Mydło w płynie (patent na  wynalazek 211919), Antybakteryjny krem matujący (patent na  wynalazek 216426), Mydło pielęgnacyjne (patent na  wynalazek 216802), Krem nawilżający (patent na  wynalazek 221989)" - wyjaśnia Paulina Buczek-Przybyła, technolog Barwa Cosmetics.


(R)ewolucja barwy siarkowej

"Osiemnaście lat temu receptury Barwy Siarkowej® były badane i opiniowane w kosmetyczno-lekarskiej Spółdzielni Pracy "IZIS”. Posiadały wyniki badań właściwości antybakteryjnych oraz zawierały wpis do Krajowego Systemu Informowania o Kosmetykach (KSIOK). „Na przestrzeni lat formulacje zachowały swój pierwotny bazowy skład z uwagi na ich skuteczność oraz nienaganną opinię panelu konsumenckiego. Wprowadzono bieżące modyfikacje  wynikające ze zmian w ogólnie obowiązującym  prawie kosmetycznym. Na przełomie 2022 i 2023 marka podjęła decyzję o tzw. modernizacji serii Barwa Siarkowa®. Reagując na potrzeby rynku, wzbogaciliśmy receptury w innowacyjne składniki aktywne oraz pozbyliśmy się komponentów, które zostały obarczone złą sławą" - dodaje technolog Pauliny Buczek-Przybyła.


W nowym składzie

Składnikiem wiodącym w formułach odmienionej Barwy Siarkowej® pozostaje siarka, w specjalnie dobranym przez ekspertów stężeniu. Dzięki niej skóra zostaje dogłębnie oczyszczona, zmiany trądzikowe i podrażnienia złagodzone, a widoczność porów zmniejszona. Produkty zostały wzbogacone dodatkowo o niacynamid i cicę, które mają doskonały wpływ na skórę z niedoskonałościami - działają przeciwzapalnie, łagodząco i nawilżająco. Dzięki temu skóra trądzikowa z dnia na dzień staje się coraz bardziej ukojona, wygładzona i rozświetlona, a niedoskonałości złagodzone. Za wewnętrzną metamorfozą poszła też zmiana wizualna. Marka wróciła do charakterystycznych dla Barwy Siarkowej® kolorów - pomarańczowego i turkusowego. Podkreślono również na frontach opakowań główny składnik - bioaktywną siarkę, która pojawia się w formie symbolu pierwiastka, jak na tablicy Mendelejewa. W linii znajdziemy: Siarkowy Żel Oczyszczający, Siarkowy Peeling-Maska 2w1 Wygładzający, Mydło w kostce, Mydło w płynie, Siarkowy Tonik Złuszczający, Siarkowy Tonik Matujący, Siarkowe Serum Punktowe, Siarkowy Krem Matujący, Siarkowy Krem Nawilżający.Autor: Robert Krupiński
Data publikacji: 02-11-2023

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności
BRAK ZGODY COOKIES