Pierwszy na świecie analogowy zegarek Casio z synchronizacją przez Bluetooth

<
Gallery image
>
Zegarek Casio z synchronizacją przez Bluetooth 1
<
Zegarek Casio z synchronizacją przez Bluetooth 1Zegarek Casio z synchronizacją przez Bluetooth 2Zegarek Casio z synchronizacją przez Bluetooth 3Zegarek Casio z synchronizacją przez Bluetooth 4Zegarek Casio z synchronizacją przez Bluetooth 5Zegarek Casio z synchronizacją przez Bluetooth 6Zegarek Casio z synchronizacją przez Bluetooth 7Zegarek Casio z synchronizacją przez Bluetooth 8
 
>
 
 

Trend na technologię umożliwiający łączność zegarka ze smartfonem rozpoczął się w 2013 roku. Od tego czasu takie firmy jak Sony czy Samsung nieprzerwanie wprowadzają kolejne inteligentne zegarki umożliwiające połączenie ze smartfonem za pośrednictwem Bluetooth. Do tej pory wszystkie tego typu nowości kluczowych graczy opierały się na elektronice cyfrowej. Jednak koniec 2014 roku przynosi małą rewolucję - Casio wprowadza swój pierwszy zegarek analogowy (wskazówkowy) z synchronizacją Bluetooth 4.0.


To nie pierwsza kolekcja zegarków japońskiego producenta z funkcją Bluetooth. W portfolio znajduje się już kilka G-Shocków z tą opcją - wszystkie cyfrowe. Tym razem Casio   wykorzystało synchronizację w kolekcji zegarków Edifice. Dzięki aplikacji Casio Watch+ dostępnej w Apple Store i Google Play zegarki w łatwy i szybki sposób łączą się ze smartfonem - aplikacja działa z systemem Android i iOS. Synchronizując się z telefonem przez Bluetooth w zegarku można zmienić godzinę, oraz dodatkowo na małej tarczce ustawić czas światowy dla jednego z 300 dostępnych w aplikacji miast. Za sprawą sygnałów dźwiękowych zegarek poinformuje również o alarmie, który wcześniej ustawiamy w telefonie, jak również o nadejściu maila. Ciekawą i bardzo przydatną funkcją w obrębie synchronizacji Bluetooth jest opcja wyszukiwania telefonu. Za sprawą jednego przycisku w zegarku, Edifice namierza telefon, który w efekcie zaczyna wydawać sygnał dźwiękowy ułatwiający znalezienie "komórki".

Poza tym w nowej kolekcji obecny jest często wykorzystywany w zegarkach Casio Tough Solar, czyli ekologiczny sposób przetwarzania energii słonecznej w energię służącą do zasilania akumulatora zegarka. Jednym słowem zegarek nie potrzebuje baterii, wystarczą promienie słoneczne aby funkcjonował. Kolekcja jest również bardzo wytrzymała. Dzięki alpha żelowi wypełniającemu przestrzeń między mechanizmem a kopertą, zegarek jest odporny na upadki i uderzenia, a wodoszczelność 100 m pozwala na swobodne pływanie.

Warto również zwrócić uwagę na design zegarków. "Dynamiczny" i lekko sportowy wygląd idealnie łączy się z dozą elegancji. Zegarki wkomponują się niemal do każdego stylu, czego z pewnością nie można powiedzieć o większości smartwatchy, które charakteryzują się dość futurystycznym. elektronicznym wyglądem.


Kolekcja obejmuje 3 modele, 2 dostępne są w Polsce:

EQB-500D-1AER / 1490 PLN
EQB-500DC-1AER / 1990 PLN

Trzeci, limitowany model Infiniti RedBull Racing, pojawi się na naszym rynku jeszcze w 2014 roku:

EQB-500RBK-1AER – 2990 PLN


Zegarki synchronizują się z:

Apple: iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 5c (oprogramowanie iOS 7)
Samsung: Galaxy S4 (Android 4.3), Galaxy Note 3 (Android 4.3), Galaxy S5 (Android 4.4)Autor: Edyta Pawlak
Data publikacji: 11-12-2014

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności
BRAK ZGODY COOKIES