ROOTS by Qπш Robert Kupisz - kolekcja lato 2022

<
Gallery image
>
ROOTS by Qπш Robert Kupisz - lato 2022 1
<
ROOTS by Qπш Robert Kupisz - lato 2022 1ROOTS by Qπш Robert Kupisz - lato 2022 2ROOTS by Qπш Robert Kupisz - lato 2022 3ROOTS by Qπш Robert Kupisz - lato 2022 4ROOTS by Qπш Robert Kupisz - lato 2022 5ROOTS by Qπш Robert Kupisz - lato 2022 6ROOTS by Qπш Robert Kupisz - lato 2022 7ROOTS by Qπш Robert Kupisz - lato 2022 8ROOTS by Qπш Robert Kupisz - lato 2022 9ROOTS by Qπш Robert Kupisz - lato 2022 10ROOTS by Qπш Robert Kupisz - lato 2022 11ROOTS by Qπш Robert Kupisz - lato 2022 12ROOTS by Qπш Robert Kupisz - lato 2022 13ROOTS by Qπш Robert Kupisz - lato 2022 14ROOTS by Qπш Robert Kupisz - lato 2022 15ROOTS by Qπш Robert Kupisz - lato 2022 16ROOTS by Qπш Robert Kupisz - lato 2022 17ROOTS by Qπш Robert Kupisz - lato 2022 18ROOTS by Qπш Robert Kupisz - lato 2022 19ROOTS by Qπш Robert Kupisz - lato 2022 20ROOTS by Qπш Robert Kupisz - lato 2022 21ROOTS by Qπш Robert Kupisz - lato 2022 22ROOTS by Qπш Robert Kupisz - lato 2022 23ROOTS by Qπш Robert Kupisz - lato 2022 24ROOTS by Qπш Robert Kupisz - lato 2022 25ROOTS by Qπш Robert Kupisz - lato 2022 26
 
>
 
 

Premiera kolekcji ROOTS na sezon Lato 2022 odbyła się 23 czerwca 2021 r. Kolekcję, która już jest dostępna w sprzedaży w butikach stacjonarnych i na robertkupisz.com, zilustrowały klimatyczne zdjęcia autorstwa Martyny Mierzejewskiej oraz film Pawła Grabowskiego i WOW Pictures.


ROOTS to historia naszych korzeni, hołd dla różnorodności etnicznej i kulturowej będącej początkiem ludzkości. "Zawsze fascynowały mnie kultury z całego świata. W moich poprzednich kolekcjach często sięgałem po tematy dotyczące konkretnej grupy. Inspirowałem się m.in. kulturą Górali, Romów czy Latynosów. Tym razem postanowiłem sięgnąć głębiej." - o inspiracji opowiada Robert Kupisz. "Jakiś czas temu zainteresował mnie album z fotografiami tradycyjnego malowania ciała wśród plemion Afryki. Ta sztuka to jedna z pierwszych form ekspresji. Body painting stosowany był przy okazji różnych ceremonii, do wyrażania emocji, statusu, a wśród niektórych grup etnicznych był przyjęty jako rodzaj codziennego stroju. Zainspirowało mnie to do stworzenia ubrań, które w zmodernizowanej formie dadzą nam możliwość podkreślenia swojej indywidualności i wyrażenia siebie poprzez strój. ROOTS jest na swój sposób kontynuacją kolekcji NOW na sezon Zima 2021/22, gdzie dominowały kolory i nadruki z motywami zwierzęcymi. Ten temat, te wzory, ta kolorystyka nie wyczerpały się w mojej wyobraźni, nadal mnie ekscytują." - dodaje projektant marki Qπш.

W ROOTS oprócz kontynuacji motywów zwierzęcych, znajdziemy nadruki inspirowane malunkami na ciele, które zostały naniesione w formie nadruku na tkaniny i dzianiny, i stały się motywem przewodnim kolekcji. Wśród nadruków pojawiły się też maski plemienne i drapieżny kot – symbol siły i odwagi. W kolekcji dominują kolory ziemi: brązy, beże łączone z intensywnymi kolorami: pomarańczowym, niebieskim, żółtym, czerwonym.

Różnorodność kolekcji ROOTS sprawia, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. W ofercie zaskakuje wielobarwność wzorów i nadruków, zwiewnych tkanin i rozpoznawalnego "kupiszowego" luzu.

Robert zdążył nas przyzwyczaić, że większość propozycji kolekcji marki ma uniwersalne kroje i jest unisex. Tym razem nie mogło być inaczej! Sztandarowym produktem w kolekcji są zwiewne, wielobarwne koszule. W kolekcji nie mogło zabraknąć luźnych bluz z nadrukami i charakterystycznymi frędzlami, spodni jeansowych z obniżonych krokiem i szerokiej gamy szortów. Paniom Projektant proponuje lekkie, zmysłowo otulające sukienki, które poprzez dobranie odpowiednich dodatków i obuwia, sprawdzą się zarówno na plaży, jak i w mieście. Znany z zamiłowania do spędzania wakacji nad polskim morzem Robert, pomyślał też o niezbędnikach na chłodniejsze dni. W ROOTS pojawiają się uwielbiane prze klientów koszule z miękkiej flaneli, płaszcz w kratkę, ortalionowe kurtki i kamizelki, płaszcz przeciwdeszczowy, a także kolorowe kapelusze i czapki typu "beanie". Tkaniny to przede wszystkim miękka wysokogatunkowa bawełna, certyfikowana wiskoza ze zrównoważonej produkcji, ortalion i jeans z połączenia bawełny z bawełną wtórnie przetworzoną. Cała kolekcja została wyprodukowana w Polsce.

Autorką zdjęć prezentujących klimat kolekcji ROOTS jest Martyna Mierzejewska, która specjalizuje się w fotografii mody ulicznej. Jej zdjęcia z międzynarodowych Tygodni Mody publikowane były m.in. na łamach Esquire Singapure. Tym razem Martyna zmierzyła się z nowym wyzwaniem i zrobiła zdjęcia na bałtyckiej plaży. Sesja powstała w uwielbianej przez Roberta Juracie, z którą czuje głęboką więź.

Uzupełnieniem zdjęć jest film Pawła Grabowskiego z WOW Pictures.


Kolekcja ROOTS Lato 2022 jest już dostępna w przedsprzedaży na online www.robertkupisz.com. W butikach firmowych znajdujących się w Warszawie, Gdyni i Poznaniu. Na platformie www.showroom.pl i www.moliera2.com oraz we współpracujących z marką butikach multibrandowych w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Kielcach i Zakopanem kolekcja ROOTS będzie dostępna od lipca.


Zdjęcia:
Zdjęcia: Martyna Mierzejewska
W sesji udział wzięli: Justyna Michalska / SELECTIVE, Ivan Zaretski / AS MANAGEMENT
Stylizacja: Robert Kupisz
MUA: Karolina Narkowicz
Produkcja: Ania Borowska / Art Works, Krzysztof Malinowski / KM Media

Film:
Kamera i montaż: Paweł Grabowski / WOW Pictures
Asysta: Piotr Heller
Montaż: Paweł Grabowski
Color Grading: Piotr Putko

Kliknij i obejrzyj film:

http://glow.pl/filmy/roots-qpsh-robert-kupisz-kolekcja-lato-2022-film/Autor: Robert Krupiński
Data publikacji: 29-06-2021

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności
BRAK ZGODY COOKIES