Oceń galerię

 
 

Aktualna ocena

 

Liczba głosów: 1166

GOA

Autor: Robert Krupiński
Data publikacji: 04-03-2012
 
<
Gallery image
>
robert.krupinski Podróże GOA 1
<
robert.krupinski Podróże GOA 1robert.krupinski Podróże GOA 2robert.krupinski Podróże GOA 3robert.krupinski Podróże GOA 4robert.krupinski Podróże GOA 5robert.krupinski Podróże GOA 6robert.krupinski Podróże GOA 7robert.krupinski Podróże GOA 8robert.krupinski Podróże GOA 9robert.krupinski Podróże GOA 10robert.krupinski Podróże GOA 11robert.krupinski Podróże GOA 12robert.krupinski Podróże GOA 13robert.krupinski Podróże GOA 14robert.krupinski Podróże GOA 15robert.krupinski Podróże GOA 16robert.krupinski Podróże GOA 17robert.krupinski Podróże GOA 18robert.krupinski Podróże GOA 19robert.krupinski Podróże GOA 20robert.krupinski Podróże GOA 21robert.krupinski Podróże GOA 22robert.krupinski Podróże GOA 23robert.krupinski Podróże GOA 24robert.krupinski Podróże GOA 25robert.krupinski Podróże GOA 26robert.krupinski Podróże GOA 27robert.krupinski Podróże GOA 28robert.krupinski Podróże GOA 29robert.krupinski Podróże GOA 30robert.krupinski Podróże GOA 31robert.krupinski Podróże GOA 32robert.krupinski Podróże GOA 33robert.krupinski Podróże GOA 34robert.krupinski Podróże GOA 35robert.krupinski Podróże GOA 36robert.krupinski Podróże GOA 37robert.krupinski Podróże GOA 38robert.krupinski Podróże GOA 39robert.krupinski Podróże GOA 40
 
>
 
 
Goa - już sama nazwa przynosi na myśl bajkowe krajobrazy, piękne piaszczyste plaże z bialutkim piaskiem, palmy, turkusową wodę, słońce i wysoka temperatura oraz egzotyczne owoce i mnóstwo dobrego jedzenia - ryby, krewetki, ośmiornice, kalmary... Taki obraz Goa wyobrażamy sobie oglądając zdjęcia w albumach i w internecie, oraz przeglądając w katalogach oferty biur podróży. Otóż nie może nic być bardziej mylnego. Moim zdaniem Goa to wielki mit, który jest chyba kultywowany przez tych, którzy tam nigdy nie byli. Zanim dotarłem na Goa też miałem wyobrażenie, że to rajskie miejsce. Po przylocie z północy Indii doznałem wielkiego rozczarowania. Owszem, słońce grzało, na niebie ani jednej chmurki, palmy, przy drogach pełno straganików ze świeżymi owocami, wśród których dominowały kokosy. Można by powiedzieć, że czegóż można więcej chcieć. Po dotarciu do hotelu postanowiłem zrobić rekonesans plażowy. I tu rozczarowanie. Plaże wcale nie są białe i nie mają pięknego sypkiego pisaku. Szaro-bury kolor piasku, woda bynajmniej nie turkusowa, a wręcz koloru brunatnego, wcale nie zachęcająca do kąpieli. Na plaży pełno hindusów z całymi rodzinami, że palca nie ma gdzie wcisnąć, a do tego pełno naciągaczy, pseudo masażystów, szamanów, wróżbitów i bardzo natrętnych kobiet, które sprzedają wszelkiego rodzaju ubrania, ozdoby i pamiątki. Jedynie kobiety sprzedające owoce mi nie przeszkadzały. Były miłe i zawsze miały świeży towar, który można było zjeść na plaży. Kolejnym minusem były wszechobecne krowy, które zostawiały wszędzie swoje odchody. Do tego stopnia były z ludźmi "zaprzyjaźnione", że podchodziły do stolików, które były obok każdego leżaka i wyjadały plażowiczom to co było możliwe do zjedzenia. Wcale się nie bały, a odgonić raczej było je trudno. Jeżdżąc po wybrzeżu Goa myślałem, że znajdę miejsce piękne krajobrazowo i zrobię mnóstwo pięknych fotografii. Niestety, nie udało się, bo wszędzie było bardzo podobnie do miejsca mojego stacjonarnego pobytu, czyli mało ciekawie. Do tego wszystkiego wszędzie pełno śmieci, papierów, butelek, puszek i wszystkiego co tylko można wyrzucić po konsumpcji. Co ciekawsze nie śmiecą turyści, lecz sami miejscowi. No ale tego akurat można było się spodziewać po Indiach i hindusach, którzy nie należą do dbających o czystość. Jedno co rekompensowało mi pobyt na Goa to jedzenie. Zawsze świeże ryby, krewetki i kalmary. A do tego mnóstwo pysznych owoców i warzyw. Tylko dzięki doznaniom kulinarnym będę miło wspominał pobyt na Goa.

Tekst i foto: Robert Krupiński

KOMENTARZE

Dokładnie tak! Biura opisują Goa prawie jak raj na ziemi, natomiast z realnych dokumentów które lecą na Travelu i z Twoich zdjęć widać jaka jest prawda, przykre to, bo kraj jest piękny, tyle że strasznie dużo biedy.
 
Tatiana Dobija | 04.03.2012 | 21:52

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności
BRAK ZGODY COOKIES